Дбаємо про чистоту і довговічність: догляд за обладнанням для бутильованої води

Дбаємо про чистоту і довговічність: догляд за обладнанням для бутильованої води

Незалежно від того, наскільки дорогі пристрої ви придбали, наскільки обережно ними користуєтесь і яку воду купуєте, девайсам потрібно періодично влаштовувати профілактичну промивку.

Навіщо мити обладнання для води?

Клієнти часто дивуються – мовляв, навіщо промивати всі ці «нутрощі», якщо пилу там взятися немає звідки, а вода і так чиста? Але не варто забувати, що в воді містяться мінерали, які мають властивість осідати на стінках, поступово утворюючи наліт. Процес цей дуже повільний і проходить непомітно – люди помічають його наслідки вже тоді, коли змінюється колір, запах або смак води.Самі по собі мінеральні відкладення не шкідливі, але в них можуть розмножуватися бактерії, які потрапляють всередину з повітря – саме вони і впливають на якість води, і можуть навіть зашкодити здоров'ю. Щоб цього не сталося, обладнання для води потрібно регулярно мити.    

Догляд за помпою для води

З усіх девайсів для розливу бутильованої води, помпа найбільш вразлива перед забрудненнями, адже повітря легко проникає всередину пристрою, «приводячи» з собою мікробів. Очищати її рекомендується в кілька етапів:

розібрати, замочити на 30-60 хвилин в теплій воді з лимонною кислотою, щоб видалити кальцієвий наліт;

  • промити чистою теплою водою;
  • вимити з безфосфатним і безсульфатним антибактеріальним миючим засобом (якщо такого під рукою немає, краще використовувати розчин звичайної харчової соди);
  • ретельно прополоскати чистою теплою водою;
  • повністю висушити і тільки після цього зібрати – якщо збирати помпу мокрою, в швах між деталями можуть знову розмножитися мікроби.    

Як доглядати за диспенсером?

Всередину диспенсера бактеріям потрапити набагато важче, тому його зазвичай достатньо промити з лимонною кислотою. Як розібрати диспенсер і правильно промити, краще одразу запитати у продавця, так як у кожної моделі свої особливості. Проконсультуватися з даного питання ви також можете з фахівцями компанії, у якої замовляєте воду.   

Як правильно мити кулер для води?    

Великий повноцінний кулер для води – пристрій складний для людини, яка не звикла мати справу з такою технікою, тому найбільш безпечний і простий варіант – віддати його на профілактичну чистку спеціалістам. Так ви застрахуєте від ризиків і себе, і девайс. Дізнатися, до кого краще всього звернутися для очищення кулера, ви можете у свого постачальника води.