Джерела питної води: що краще обрати?

Людське тіло складається з води на 50-70%. Щоб підтримувати цей рівень, щодня потрібно споживати близько 30 мл рідини на 1 кг маси тіла. Звідси пішли популярні рекомендації про 2 л води на день або вісім склянок – врешті-решт, орієнтуватись треба не на цифри, а на власне самопочуття. Але навіть якщо п’єте ви достатньо, це не гарантує богатирського здоров’я, адже важлива не лише кількість, але й якість води.
Яка вода є найкращою для вживання? Щоб відповісти на це питання, пропонуємо детально розглянути усі варіанти, доступні пересічному киянину.

Вода з-під крану

   Незважаючи на те, що є певні норми, прописані Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я і чинним законодавством, якість води з централізованої мережі водопостачання часто не відповідає вимогам. Так, у більшості водопроводів спостерігається регулярне відхилення від норми по більш ніж 10 токсичних речовинах, серед яких іони алюмінію, заліза, марганця, сірки, фтору, нітратів, нітритів, хлорорганічних сполук, солі. Український стандарт питної води був упроваджений ще в 1982 році, і з тих пір не переглядався, хоча у більшості розвинених країн світу національні стандарти коригуться щорічно, відповідно до екологічної ситуації.

Вода з бюветів і колодязів

   Вода з криниць вважається корисною, адже вона створена і очищена самою природою. Однак не варто забувати, що на ґрунтові води впливають антропогенні екологічні фактори. З розвитком хімічної промисловості, в тому числі фармацевтичної, кількість антропогенних забруднювачів зросла до 30-40 мільйонів одиниць. Токсичні відходи, мінеральні добрива та пестициди, антибіотики – усе це потрапляє в ґрунтові води, і природна фільтрація не здатна впоратися з такою кількістю шкідливих речовин.

Вода, очищена методом зворотного осмосу

   Системи зворотного осмосу в останні роки стали дуже популярними – продавці запевняють, що вони повністю очищують воду від усіх шкідливих домішок. Створюючи тиск, така система проштовхує струмені води через спеціальні мембрани, в результаті чого з неї видаляються бактерії, бруд та молекули мінеральних речовин.
   Така вода придатна для споживання, вона не приведе до отруєння чи алергії. Але оскільки вона є мінерально збідненою, суттєвої користі здоров’ю ця вода теж не принесе. Велику частину мінеральних речовин живі істоти отримують з води – так закладено у природі, і це забезпечує внутрішній баланс. Споживання «порожньої» води з часом може призвести до дефіциту мікроелементів та розвитку супутніх хвороб.

Вода, очищена за допомогою змінних фільтрів

   Навіть при своєчасній зміні, у фільтрах можуть розмножуватися різноманітні хвороботворні бактерії, котрі призводять до розвитку шлунково-кишкових захворювань. До того ж, такі фільтраційні системи виконують свою роботу досить повільно, і можуть бути незручними, коли потрібна велика кількість води.

Бутильована вода

   Оптимальний варіант – купувати бутильовану воду з артезіанських свердловин. Вона проходить спеціальну обробку, і її мінеральний склад повністю відповідає нормам ВООЗ. Така вода підходить для безпосереднього вживання і приготування їжі, вона не має сторонніх запахів чи присмаків. До того ж, її необов’язково купувати в магазині – ви можете замовити доставку води додому чи в офіс, і в потрібній кількості її привезуть до вас у зручний час.