Дбаємо про чистоту і довговічність: догляд за обладнанням для бутильованої води

При покупці бутильованої води, користь для здоров'я залежить не тільки від її якості, а й від того, в якому стані знаходиться обладнання для розливу. Незалежно від того, наскільки дорогі пристрої ви придбали, наскільки обережно ними користуєтесь і яку воду купуєте, девайсам потрібно періодично влаштовувати профілактичну промивку.

      Навіщо мити обладнання для води?      

      Клієнти часто дивуються – мовляв, навіщо промивати всі ці «нутрощі», якщо пилу там взятися немає звідки, а вода і так чиста? Але не варто забувати, що в воді містяться мінерали, які мають властивість осідати на стінках, поступово утворюючи наліт. Процес цей дуже повільний і проходить непомітно – люди помічають його наслідки вже тоді, коли змінюється колір, запах або смак води.

      Самі по собі мінеральні відкладення не шкідливі, але в них можуть розмножуватися бактерії, які потрапляють всередину з повітря – саме вони і впливають на якість води, і можуть навіть зашкодити здоров'ю. Щоб цього не сталося, обладнання для води потрібно регулярно мити.      

      Догляд за помпою для води    

      З усіх девайсів для розливу бутильованої води, помпа найбільш вразлива перед забрудненнями, адже повітря легко проникає всередину пристрою, «приводячи» з собою мікробів. Очищати її рекомендується в кілька етапів:

      • розібрати, замочити на 30-60 хвилин в теплій воді з лимонною кислотою, щоб видалити кальцієвий наліт;

      • промити чистою теплою водою;

      • вимити з безфосфатним і безсульфатним антибактеріальним миючим засобом (якщо такого під рукою немає, краще використовувати розчин звичайної харчової соди);

      • ретельно прополоскати чистою теплою водою;

      • повністю висушити і тільки після цього зібрати – якщо збирати помпу мокрою, в швах між деталями можуть знову розмножитися мікроби.      

      Як доглядати за диспенсером?      

      Всередину диспенсера бактеріям потрапити набагато важче, тому його зазвичай достатньо промити з лимонною кислотою. Як розібрати диспенсер і правильно промити, краще одразу запитати у продавця, так як у кожної моделі свої особливості. Проконсультуватися з даного питання ви також можете з фахівцями компанії, у якої замовляєте воду.     

      Як правильно мити кулер для води?      

      Великий повноцінний кулер для води – пристрій складний для людини, яка не звикла мати справу з такою технікою, тому найбільш безпечний і простий варіант – віддати його на профілактичну чистку спеціалістам. Так ви застрахуєте від ризиків і себе, і девайс. Дізнатися, до кого краще всього звернутися для очищення кулера, ви можете у свого постачальника води.