Помпа для води – чи можна обійтися без неї?

Помпа для води – чи можна обійтися без неї?

Придбати її можна у свого постачальника води і не витрачати час на пошуки, встановлюється вона просто і швидко, коштує недорого, а служить – довго.

У цій статті ми розповімо, якими бувають помпи, як ними користуватися і чи можна без них обійтися, якби купуєте бутильовану воду.

Механічна помпа – «улюблениця» покупців

Найбільш популярна механічна помпа, вона ж – ручна. Це пластиковий насос, що складається з довгої трубки, краника, корпусу і великий кнопки, всередині якої розташовується пружина. Натискаючи на кнопку, ви створюєте всередині помпи вакуум, і завдяки цьому вона викачує з бутля воду, переливаючи її по кранику в підставлену посудину.

Незважаючи на те, що вся конструкція виконана з пластику, зламати її не так просто, тому такі насоси можуть прослужити багато років. Головне – не забувати їх час від часу промивати з лимонним соком або спеціальними очисними засобами. Це допоможе вбити бактерії, які потрапляють в помпу з повітря і охоче розмножуються в умовах високої вологості.

Натискання кнопки потребує помірних зусиль, і труднощі можуть виникнути хіба що в маленької дитини. Потрібно буде також звикнути до того, що подача води може тривати і після того, як ви відпустили кнопку – особливо, коли бутель ще повний. Якщо перестаратися, можна випадково налити склянку «з гіркою». Але вже після пари використань люди звикають до роботи насоса.

Електрична помпа – кому підійде?

Тим, у кого є маленькі діти, яким важко накачувати воду ручним насосом, підійде електрична помпа для води. Вона так само компактна, як і ручна, теж встановлюється на шийку бутля і має такий самий краник, але щоб набрати води з її допомогою, досить просто натиснути і утримати маленьку кнопочку, а потім відпустити, коли рівень води буде достатнім. На відміну від механічного, такий насос не «запізнюється», і подає воду набагато швидше. Це особливо зручно, якщо набрати потрібно не стакан, а, скажімо, чайник або каструлю.

Працює електрична помпа на батарейках – якщо вони якісні, то міняти їх доведеться не частіше ніж раз в 6-8 місяців. Коштує вона дорожче механічної, але коли мова йде про комфорт дітей, витрати виправдані. Єдиний серйозний недолік – такий насос досить голосно дзижчить. Прокинувшись вночі попити води, можна розбудити всю сім'ю. Та й днем ??існує такий ризик, якщо у вас зовсім маленькі дітки, яким потрібно багато спати.

Чи можна обійтися без помпи?

Неможливо налити воду з бутля об’ємом майже в 20 л так само легко й невимушено, як з п'ятилітрової «баклажки». Це не зовсім зручно навіть тоді, коли вона майже порожня – люди, які самостійно «добивають» залишки води, до яких не дотяглася трубка насоса, розуміють, про що йде мова. Якщо з фізичною силою у вас проблем немає, вам неважко буде налити воду безпосередньо з бутля, навіть коли він повний, але навіщо добровільно позбавляти себе комфорту? Ручна помпа коштує недорого, а прослужити може до 10 років, тому про її придбання ви не пошкодуєте.

Якщо ж даний пристрій вам з якихось причин не подобається або не підходить, зверніть увагу на настільні кулери або диспенсери для води – вони коштують ненабагато дорожче, і в деяких випадках можуть бути більш зручними.