Водні курорти України: де відпочити і оздоровитися

Водні курорти України: де відпочити і оздоровитися

Розповідаємо, які водні курорти є в Україні і в чому особливості лікувальної води.

Трускавець

Аналіз води в Трускавці регулярно проводиться в спеціалізованій лабораторії. Курорт прославився тим, що вод в ньому – одразу кілька типів: гідрокарбонатна магнієво-кальцієва, хлоридно-натрієва і хлоридно-сульфатно-натрієва. Такі води виводять камені, покращують роботу печінки, жовчного міхура і шлунково-кишкового тракту, знімають запалення..

Курорти Закарпаття

У мальовничому закарпатському краї є цілих три курортні зони: Кваси, Свалява та Східниця. Артезіанська вода в цих краях вуглекисла, гідрокарбонатно-натрієва – її радять пити при запальних захворюваннях жовчного міхура, шлунка і кишечника, а також при виразковій хворобі. Перед вживанням таку воду слід трохи підігріти, щоб усунути надлишок вуглекислоти.

Куяльник, Миргород, Моршин

Куяльник, розташований в Одеській області, знаменитий своєю хлоридно-натрієвою водою з унікальним аніонним і катіонним складом. Вона стимулює моторику шлунка і кишечника, покращуючи травлення і запобігаючи запорам, а також покращує засвоєння поживних речовин з їжі. Те саме стосується води з Миргорода та Моршина – культових курортних зон.   

Товтри і Сатанів

Це невеликі курортні містечка в Хмельницькій області, де можна поліпшити своє здоров'я за допомогою гідрокарбонатної питної води, збагаченої магнієм, кальцієм, хлором, залізом, калієм і іншими життєво необхідними мікроелементами. Така вода особливо корисна при хворобах печінки і жовчовивідних шляхів, а також при загальному виснаженні організму.   

Запобіжні заходи

Курорт – на те і курорт, щоб відвідувати його раз в 1-2 роки. Цілющі води, що мають настільки широкий спектр дії, можна вживати в обмежених кількостях, і не на постійній основі, як і будь-які інші ліки. Для регулярного вживання слід купувати спеціально підготовану чисту воду – навіть якщо вона здобута з свердловини, її мінеральний склад збалансований так, щоб воду можна бути пити щодня і багато, а також кип'ятити і використовувати для приготування їжі.