Топ-5 дієт для схуднення

Топ-5 дієт для схуднення

Та чи дійсно популярні системи харчування, про які пишуть в журналах, настільки ефективні? Розглянемо топ-5 відомих дієт, аби відповісти на це питання.

1. Білкова дієта

Назва говорить сама за себе: в рамках цієї дієти раціон складається переважно з білкової їжі, з мінімумом жирів і вуглеводів. Худнуть на ній швидко, але і протриматися на такій дієті довго не вийде – організму потрібен збалансований раціон, і дуже скоро він почне вимагати розмаїття, що призведе до «зриву».

Акцент на білках став основою й інших відомих дієт – кремлівської, кетогенної тощо. І хоча вони теж досить ефективні, є зворотний бік медалі: метаболіти білків у великих кількостях буквально «засмічують» нирки, що може спричинити розвиток запалень.   

2. Дієта Дюка

Система харчування, розроблена французьким дієтологом П'єром Дюканом, складається з чотирьох етапів – атаки, чергування, закріплення і стабілізації. В основі раціону – білкова їжа і овочі. Вміст вуглеводів і жирів мінімальний, зате у великій кількості вживаються висівки. Завдяки комбінації білків і клітковини, на дієті Дюка «сидіти» не голодно – шлунок майже ніколи не лишається порожнім, і вага знижується відносно легко. Але в тривалій перспективі можуть виникнути проблеми – висівки дратують стінки шлунка і кишечника, а білок може нашкодити ниркам.    

3. Стіл №5

Спочатку дієта №5 була розроблена для людей із захворюваннями травної системи. Вона виключає вживання солодкого, кислого, солоного, смаженого, копченого. Вся їжа готується на пару, запікається, вариться або тушкується без масла. Фрукти, ягоди та овочі можна вживати тільки некислі і несолодкі.

Така дієта дозволяє швидко нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту і поліпшити самопочуття, і з зайвими кілограмами справляється непогано. Але всі вони повертаються, варто повернутися до звичайного харчування.

4. Японська дієта

У раціоні, який передбачає японська дієта, немає нічого особливого – підозри викликає інший факт: розрахована ця методика на 14 днів. Той, хто хоч раз намагався схуднути, знає, що навіть якщо за такий короткий термін вдасться досягти помітних результатів, усі скинуті кілограми повернуться, як тільки людина повернеться до звичного режиму.

5. Гречана дієта

Для нормального функціонування організму потрібне збалансоване харчування, і будь-яка моно-дієта – гречана, яблучна або яєчна – для нього шкідлива. До того ж, жоден продукт не володіє чарівними жироспалювальними властивостями – вся справа у кількості їжі.


Як бачите, жодну дієту не можна назвати ідеальною – в будь-якій методиці є свої мінуси. Єдина правильна стратегія для зниження ваги і збереження результату – харчуватися здоровими продуктами в помірних кількостях і пити побільше чистої води. І з останнім пунктом проблем у вас ніколи не виникне, якщо ви є клієнтом компанії Водолій.