Роль води в життєдіяльності людини

Роль води в життєдіяльності людини

Без їжі, але з водою, людина здатна жити близько 2-х місяців, а от без води життя триває всього кілька днів. Така залежність пояснюється величезним фізіологічним значенням води в організмі: вона здійснює обмін речовин, вимиває з клітин «відпрацьовані» продукти життєдіяльності, виводить їх через нирки з сечею або через шкіру з потом. Вода є універсальним розчинником усіх органічних і мінеральних речовин в організмі, а всі біохімічні реакції в органах і тканинах людини протікають лише у водному оточенні.Вода бере участь у двох життєво важливих процесах в організмі: розчиненні та транспортуванні речовин та окисно-відновних реакціях (ОВР) усередині клітин. Якщо для першого процесу придатні багато різних рідин (супи, компоти, соки, чай, кава та інші напої), то для ОВР необхідна тільки чиста вода.    

Чому потрібно пити чисту воду і скільки

Є безліч напоїв, які непогано тамують спрагу – лимонади, коктейлі, чай та кава, молоко, какао… Але замінити чисту воду вони не можуть. Кофеїн, цукор, кислоти, лактоза, консерванти, синтетичні підсолоджувачі, вуглекислота, зайві калорії – усе це йде «бонусом» разом з рідиною, і може нашкодити організму. Наприклад, кава і чай корисні при помірному вживанні, але в надмірних кількостях викликають цілий ряд захворювань.Вода не містить зайвого «баласту». В чистій артезіанській воді є лише мінерали, вміст яких ідеально збалансований для щоденного вживання. Медики радять дорослим людям пити 30-40 мл рідини на день, і левову частку має складати саме чиста вода.   

Артезіанська вода

Артезіанські підземні води найкраще захищені від антропогенного впливу, тобто впливу людської діяльності. Розташовані в найглибших шарах земної кори, вони мають вапняні пласти, які захищають басейн з двох сторін. Вода в таких басейнах знаходиться під тиском. Завдяки цьому, під час буріння свердловин, вода здатна сама добиратися до поверхні землі. Оскільки артезіанська вода знаходиться дуже глибоко, вона практично не бере участі у природному кругообігу. Вона захищена від пестицидів, отрут і нітратів, які можуть потрапляти в ґрунт, річки, озера в результаті викиду промислових відходів. Захищена вона і від забруднення продуктами сільського господарства. Вода з артезіанських джерел потребує тільки помірної обробки, оскільки не містить канцерогенних і токсичних сполук, а також не може бути зараженою будь-якими інфекціями.На смак вода з артезіанської свердловини приємна, м’яка. Крім того, її вживання сприяє поліпшенню загального стану здоров'я і самопочуття. Артезіанська питна вода містить в собі велику кількість мінералів і мікроелементів:

  • Бікарбонат – електроліт, який підвищує рН крові. Доведено, що зниження рівня рН призводить до підвищення рівня кислотності, яка, в свою чергу, викликає постійне відчуття втоми.
  • Кальцій, який зміцнює кістки, покращує діяльність нервової системи, сприяє розвитку м'язової тканини.
  • Фтор позитивно впливає на міцність зубної емалі і запобігає розвитку захворювань слизової рота.
  • Кремній. Його дефіцит позначається на стані волосся, нігтів, сполучних тканин і кісток. Окрім корисних властивостей, він надає їй приємних смакових якостей.
  • Калій і натрій підтримують мінеральний баланс.   

Оскільки артезіанська вода містить високий рівень солі та заліза, вона проходить деяку фільтрацію, перш ніж потрапити в пляшку. Її спеціально пом'якшують і знижують рівень солей, щоб уникнути утворення осаду і накипу. Тому підготовлена артезіанська вода підходить для приготування їжі, кави та чаю, не приносячи шкоди обладнанню і посуду.