Вплив води на дитячий організм: чому для дітей вода необхідніша, ніж для дорослих, і скільки потрібно пити?

Вплив води на дитячий організм: чому для дітей вода необхідніша, ніж для дорослих, і скільки потрібно пити?

Відповідно, для підтримки нормальної життєдіяльності дітям потрібна більша кількість води, ніж дорослим (по відношенню до маси тіла), причому свої специфічні потреби має кожна вікова група.

Малюки до року    

Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні і отримує молока вдосталь, до 6-7 місяців можна не давати їй воду зовсім, і починати поїти дитину одночасно з початком прикорму. Материнський організм відмінно адаптується до потреб дитини, і з молоком та отримує достатню кількість рідини.

На штучному вигодовуванні дітки також отримують рідину разом із сумішами, і необхідність в чистій воді виникає не раніше, ніж у 3-4 місяці, але зазвичай пізніше. Однак, навіть зовсім маленькій дитинці можна дати трохи води в разі запору, гикавки або підвищеної температури. Але це повинна бути тільки спеціальна дитяча вода.

1-3 роки    

Раціон дитини в цьому віці вже повністю (або майже) складається з твердої їжі, і для нормального травлення їй потрібна вода. До того ж, в цей період малята стають непосидючими і багато рухаються, що також підвищує потреби у воді. Середня норма рідини для дитини 1-3 років – 50 мл на 1 кг маси тіла.   

3-7 років    

У цьому віці активно розвиваються нервова система і опорно-руховий апарат, і тому дитина має потребу у великій кількості кальцію, фтору і магнію. Для повноцінного засвоєння краще, щоб отримувала вона їх не тільки з їжею, але і з водою – купуйте негазовану мінеральну воду додому і подбайте, щоб у малюка завжди був доступ до неї. Йому її потрібно 1,2-1,7 л на добу, залежно від маси тіла і рівня активності.    

7 років і старше

У школярів потреба у воді може досягати 2,5 л на добу, що навіть більше, ніж у деяких дорослих. Чим активніше дитина – тим більше їй треба пити. Привчіть дитину до здорового питного режиму і не балуйте газировкою і соками – для здоров'я краще, щоб діти звикали тамувати спрагу саме чистою водою, а не солодкими напоями. Давайте йому з собою воду в школу і на прогулянку.