Як швидко схуднути? 4 поширених помилки при схудненні

Як швидко схуднути? 4 поширених помилки при схудненні

Намагаючись схуднути, люди часто мріють про швидкий результат, і готові заради нього навіть ризикувати здоров'ям.Почнемо з того, що швидке схуднення – поняття відносне. Якщо вам потрібно скинути 20 кг, півроку – досить короткий термін для таких глобальних змін. Якщо ж мова йде про 2-3 кг, з ними розпрощатися можна і за тиждень. Але чи варто?Щоб скинути зайву вагу і зберегти досягнутий результат, потрібно в тривалій перспективі змінити свої харчові звички і ввести фізичну активність в повсякденне життя. Це єдина вірна стратегія. Якщо ж ви худнете «екстрено» – наприклад, перед святом чи відпусткою, скинуті кілограми обов'язково повернуться до вас, і добре якщо не з лишком.Тверезо оцінюйте свої можливості, і не вимагайте від тіла чогось недосяжного. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, людям з надмірною вагою слід на місяць втрачати не більше 10% від загальної маси тіла – можете орієнтуватися на цю цифру. А щоб прогрес не сповільнювався, намагайтеся уникнути наступних поширених помилок.

1. Голодування

Голодні дієти – безвихідний варіант для організму. Ви дійсно зможете швидко скинути кілька кілограмів, якщо будете мало їсти, але дуже скоро організм вимагатиме відшкодувати збитки, і настане «зрив» – стан, в якому ви не зможете контролювати апетит і будете їсти ще активніше, ніж раніше. Якщо ж вам вдасться протягнути в голодному режимі тривалий час, постраждає здоров'я. При схудненні рекомендується споживати на добу не менше 24 ккал на 1 кг маси тіла – майте це на увазі.

2. Таблетки та інші «диво-засоби» для схуднення

Щоб втрачати вагу, потрібно споживати менше калорій, ніж ви витрачаєте – це головне правило, якого можна дотримуватися без жодних хитрощів. Всілякі таблетки, чаї, обгортування, креми – всього лише маркетингові пастки, які, до того ж, можуть нашкодити здоров'ю. Не дозволяйте себе обдурити. Запорука успішного схуднення – правильне харчування і помірна фізична активність, і не більше.

3. Брак фізичних навантажень

Організм пристосовується до будь-яких умов, і якщо ви морите його дієтою, не займаючись фізкультурою, процес схуднення досить швидко зупиняється. До того ж, без вправ, особливо при сидячому способі життя, ви витрачаєте протягом дня зовсім мало енергії, і щоб худнути при цьому, доведеться харчуватися крихтами. Тренування ж дозволять харчуватися повноцінно, не голодувати і знижувати вагу в комфортному темпі.    

4. Нестача води

У минулому столітті фітнес-тренери часто забороняли своїм підопічним пити воду під час тренувань. Ясна річ, інтенсивно пітніючи, люди втрачали певну кількість рідини, і, зважуючись після вправ, бачили омріяне зменшення цифри. Ось тільки жир не «згорає» так швидко, а витрачена вода відновлюється, варто випити 1-2 склянки.


У воді немає калорій, тому під час схуднення ви можете пити її скільки завгодно. Більше за те – вона особливо необхідна тим, хто худне, і тим паче тим, хто тренується. Норма – близько 30 мл на 1 кг маси тіла.Воду, до речі, краще всього вибирати артезіанську – вона поповнює не тільки втрати рідини, але і забезпечує організм необхідними мікроелементами. Саме таку воду пропонує компанія Водолій.