Скільки коштує очистити воду? Очищення питної води в домашніх умовах

Скільки коштує очистити воду? Очищення питної води в домашніх умовах

Тому в нашій статті ми розглянемо переваги та недоліки декількох найбільш поширених способів отримання чистої питної води.

«Бабусин» метод: відстоювання

Ціна: безкоштовно

Суть методу: Вода наливається у відкриті ємності, після чого прибирається в темне прохолодне місце на 3-5 днів. За теорією, все домішки повинні випасти в осад, а вода – стати чистою.

Плюси: доступність.

Мінуси: У ємність потрапляють бактерії і пил, що аж ніяк не сприяє чистоті її вмісту. Хлор з водопровідної води у такий спосіб не видаляється, і вона все ще залишається не зовсім безпечною.

Кип'ятіння

Ціна: лише за газ/електрику

Суть методу: При нагріванні гинуть бактерії, і вода стає безпечною.

Плюси: доступність.

Мінуси: недоцільність. Звичка кип'ятити воду залишилася з тих часів, коли доступною була лише вода з поверхневих джерел або неперевірених криниць – в таких випадках кип'ятіння необхідно. Звичайна ж водопровідна вода від кип'ятіння може стати тільки гіршою – в процесі руйнування деяких солей утворюються токсичні речовини.

Очистка води спеціальними каменями або сріблом

Ціна: від 45 грн. за 500 г

Суть методу: Спеціальні камені (зазвичай це кварц, шунгіт чи кремній) або срібло виділяють іони або мінеральні речовини, які вбивають бактерії і роблять воду цілющою.

Плюси: жодних.

Мінуси: неефективність. Немає жодного наукового дослідження, яке довело б, що камені здатні очищувати воду. Щоб іонізувати або мінералізувати воду, потрібні особливі умови або препарати. На самих упаковках таких каменів іноді пишуть дрібним шрифтом, що воду рекомендується брати фільтровану – при тому, що трьома рядками вище, тільки шрифтом більшим і красивішим, виробник пообіцяв, що камені самі все почистять. Особливо небезпечно використовувати в цих цілях камені, знайдені самостійно, або срібні прикраси – на них вже можуть «сидіти» мікроорганізми, які з задоволенням розмножаться в воді.

Фільтр-глечик

Ціна: від 140 грн. за глечик + від 25 грн. за змінний картридж

Суть методу: Залежно від типу, картриджі очищають воду від хлору, фенолу і бактерій, токсинів і сторонніх часток; знижують жорсткість води, мінералізують її. Фільтруючими елементами в картриджах є вугільні суміші (адсорбенти) та іонообмінні смоли.

Плюси: простота використання, непогана якість очищення.

Мінуси: Якщо картридж вчасно не змінити, він втратить свої властивості, і всередині нього почнуть розмножуватися бактерії. Це проблема відповідальності, а не самої системи, але постійно стежити за станом фільтра буває незручно. Хімічний склад води, очищеної таким чином, незбалансований, а для додаткової мінералізації потрібно знати, яких мінералів у воді не вистачає, а яких і без того достатньо. Оскільки мало в кого є можливість провести аналіз води, все робиться навмання, і наслідки непередбачувані. До того ж, чим більш «наворочені» у вас картриджі, тим частіше їх доводиться міняти.

Системи зворотного осмосу

Ціна: від 2000 грн. за систему + від 9 грн. за змінний фільтр

Суть методу: Зворотний осмос – процес, при якому вода під тиском проходить крізь фільтр, залишаючи в ньому всі сторонні частинки.

Плюси: висока ступінь очищення.

Мінуси: Висока ціна. До того ж, в результаті такої очистки вода повністю позбавляється всіх мінералів. Вона поповнює запаси рідини, але не забезпечує організм мікроелементами, нестача яких може привести до порушень роботи всіх систем організму. Чим більш збалансований ваш раціон, тим менше у вас шансів зіткнутися з проблемами, але ризики все одно залишаються. Особливо це стосується людей, що піддаються регулярним фізичним навантаженням – їх організм витрачає велику кількість мінералів.

Бутильована вода з доставкою додому

Ціна: 65 грн. за 19 л

Суть: Ви замовляєте воду за допомогою будь-якого зручного для вас засобу зв'язку, її привозять до вас додому – час доставки ви можете вибрати самі. Пристосування для розливу води ви можете вибрати і замовити одразу ж – вам їх встановлять, проконсультують з усіх питань.

Плюси: Артезіанська вода ТМ «Водолій» зі збалансованим мінеральним складом – найкраще, чим можна втамувати спрагу. Вона поповнює запаси натрію, магнію, калію і фтору, сприяючи здоров'ю кісток і зубів, нервової, травної та серцево-судинної систем. Вона смачна і прекрасно підходить для готування.

Мінуси: відсутність безперебійної подачі. Але це питання вирішується швидко і просто, адже доставка води здійснюється в будь-який зручний час.

Висновок: бутильована вода як здорова альтернатива