Що готують з кавових зерен?

Що готують з кавових зерен?

Щоб допомогти вам зорієнтуватися в кавовому морі, ми склали коротенький гід.

Основи основ

Найбільш простий, зрозумілий і популярний напій – еспресо. Готується він за допомогою насиченої гарячої водяної пари, що пропускається через дрібно перемелені кавові зерна. В результаті, виходить близько 30 мл густого, міцного напою з вираженою кавовою кислинкою. Для тих, хто віддає перевагу менш міцній каві, еспресо розводять гарячою водою – виходить американо.За трохи іншою технологією готується лунго – по суті, це еспресо, але з самого початку приготований у кавовій машині з додаванням більшої кількості води. Напій виходить міцнішим, ніж американо, і з більш вираженою гірчинкою. А ось рістрето, навпаки, готується з меншою кількістю води, ніж еспресо, і виходить ще більш міцним при мінімальному об’ємі. Його часто називають кавовим шотом (від англ. shoot – постріл). Подвійний еспресо, де подвоєні і кількість кави, і об’єм води, називають допіо, а коли він додатково розведений водою по аналогії з американо – лонг блек.    

Смачна класика

Еспресо з додаванням збитого молока називають мак’ято. Більш складний варіант – капучіно: в ньому «шарами» змішується чистий еспресо, еспресо з молоком і збите в піну молоко. Один з найніжніших напоїв на основі кави – лате (наголос на перший склад): він готується з еспресо і великої кількості молока, часто – з додаванням вершків, какао, сиропів. До речі, мокачіно – всього-на-всього лате з шоколадом. Подвійний еспресо (допіо) з молоком – флет уайт. Еспрессо з вершками – раф.   

Холодна кава

Не всім подобається пити гарячу каву в спеку, тому існують і холодні напої, наприклад:

  • фрапучіно – по суті, являє собою молочний коктейль з додаванням еспресо;
  • фрапе – напій з міцної кави, цукру і крижаної води;
  • глясе – міцна кава з додаванням морозива;
  • афогато – десерт на основі ванільного морозива з додаванням кави;
  • бамбл – холодний напій на основі міцної кави, апельсинового соку і карамельного сиропу.    

Кава «з градусом»

Особливу пікантність кавовим напоям надають нотки алкоголю. Так, з еспресо і лікеру виходить корето, з кави з віскі – айріш (вона ж – кава по-ірландськи). Додають до кави також ром, коньяк, бренді.Сподіваємося, ми змогли допомогти вам систематизувати знання про каву, і краще орієнтуватися в асортименті!