Чому для схуднення потрібно пити воду?

Чому для схуднення потрібно пити воду?

Нерідко називається конкретна кількість – 2 л в день, а то й більше. Давайте розберемося, звідки взялася ця цифра, навіщо пити воду при схудненні і що з цього приводу говорить наука.

Базова потреба в рідині

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, усереднена норма рідини для дорослої людини – 30 мл на 1 кг маси тіла. Отже, хрестоматійні 2 літри рідини – добова норма для людини вагою в 65-67 кг.

Свою індивідуальну норму краще порахувати самостійно. Але не варто лякатися, якщо ви важите, скажімо, 95 кг, і добова норма рідини для вас становить майже 3 л. Здається, що випити стільки води неможливо. Насправді мається на увазі будь-яка рідина – вода, чай-кава, бульйони з супами і овочі-фрукти, в яких міститься багато соку. 

Однак, якщо мова йде про схуднення, пам'ятайте, що солодких соків, газованої води і будь-яких інших напоїв з цукром слід уникати, і улюблений лимонад все одно доведеться замінити на несолодкий компот. Чаєм і кавою, навіть без цукру, зловживати теж не варто – надлишок кофеїну шкодить нервовій системі та травленню. Так і виходить, що при ідеально збалансованому раціоні левову частку рідини все одно складає вода.  

Електролітний баланс

Запорука успішного схуднення – рух. Хтось ходить в спортзал, хтось просто багато гуляє: головне – рухатися, щоб організм витрачав енергію і спалював «паливо», запасене в жирових клітинах. При рухах мозок передає м'язам імпульси, і для цього нервовій системі потрібні електроліти – калій, магній, натрій. І тут допомагає мінеральна артезіанська вода – її мікроелементний склад ідеально збалансований.

До того ж, велику кількість води і електролітів ми втрачаємо з потом, коли тренуємося, і мінеральна вода, знову-таки, відмінно компенсує втрати.  

М'язи і суглоби

У наших м'язах запасена особлива речовина – глікоген, який складається з молекул води і глюкози. При навантаженнях глікоген використовується в якості одного з джерел енергії. Під час відпочинку його запаси необхідно поповнювати, для чого організм використовує вуглеводи, отримані з їжі, і воду. Це дозволяє повноцінно відновитися після тренування, і добре почуватися на наступному занятті.

З вуглеводів і води організм синтезує також синовіальну рідину, яка забезпечує гідратацію суглобів. Наповнюючи синовіальну сумку, розташовану між головками кісток, рідина робить її пружною, і не дозволяє кісткам занадто сильно тертися – це вберігає від передчасного зносу суглобів і від запальних захворювань.    

Апетит

Якщо ви звикли їсти багато, для схуднення доведеться переглянути своє меню. З незвички організм вимагатиме більше їжі, і не піддатися «умовлянням» порожнього шлунку дуже важко. Вода допомагає контролювати апетит і забезпечує комфортне травлення, що вбереже вас від переїдання.