Чим краще за все тамувати спрагу?

Чим краще за все тамувати спрагу?

Але фахівці – медики, експерти з харчування та екологи – вважають, що про спрагу краще подумати заздалегідь, і прихопити з дому пляшку з питною водою. Розберемося, чому.

Чай та кава

У чаї та каві міститься кофеїн, який має сечогінну дію, і якщо ви їх міцно заварюєте, є ризик втратити більше рідини, ніж надійде в організм. Окрім того, якщо ви п'єте чай і каву з молоком, цукром, вершками або сиропами, напій стає калорійним – кожен раз тамуючи ним спрагу, можна набрати вагу. Холодний чай, що продається в магазинах – теж не найкращий варіант. Окрім цукру, він містить консерванти і ароматизатори.

Кола та інші газованої

Кока-кола і Пепсі також містять кофеїн – він не тільки виводить з організму рідину, але і може призвести до надмірного збудження нервової системи, що загрожує підвищеною тривожністю, безсонням, тремором. Також ці напої містять кислоти, які шкодять зубній емалі і стінкам шлунка. Цукор, що міститься в них, шкідливий для фігури і здоров'я, а напої з позначкою «лайт» або «зеро» містять штучні підсолоджувачі, які можуть викликати алергію.

Інші газовані напої на кшталт Фанти, Тархуна і т. п. містять велику кількість цукру, барвників, смакових добавок, консервантів і вуглекислоти, що шкідливо для організму.

Лимонади, соки і коктейлі

Різні молочні та фруктові коктейлі, які подаються в кав'ярнях, дуже калорійні – зрідка поласувати таким напоєм можна, але регулярне їх вживання може привести до зайвої ваги. Те ж саме стосується магазинних соків – майже всі вони містять цукор.

Чому вода краще?

Чиста вода не має сторонніх присмаків, тому втамовує спрагу швидко – на відміну від солодких напоїв, які хочеться пити ще і ще. У ній немає калорій, тому її можна пити стільки, скільки хочеться. До того ж, артезіанська вода поповнює запас мінералів в організмі.

Якщо ви замовляєте воду в бутлях, просто заведіть невелику багаторазову пляшку і беріть водичку з дому. Це добре не лише для здоров'я і гаманця, а й для екології: так ви не будете засмічувати навколишнє середовище склянками з-під мілкшейків або пляшками з-під коли.