Диспенсер для води – що це і для чого?

      Якщо ви користуєтеся послугами з доставки води, то напевно знайомі з такими пристроями, як помпа і кулер. Перша компактна і дешева, тому чудово приживається на звичайній кухні, другий, більший і дорожчий, підходить для офісних приміщень, навчальних закладів і т. п. Але є в цій групі ще і диспенсер – поняття ширше. З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке диспенсер, які типи таких пристроїв найбільш популярні і який краще вибрати.

      Що таке диспенсер?      

      Диспенсер являє собою пристрій для розливу питної води. По суті, всім відомий кулер – один з видів диспенсера. Спочатку диспенсери могли тільки подавати воду, але не очищували її, не нагрівали, що не газували і т. д. Потім з'явилися пристосування, які «вміють» ще й охолоджувати воду – їх прозвали кулерами (to cool – охолоджувати). Пізніше поняття перемішалися, і зараз кулером можуть називати прилад, який воду гріє, але не охолоджує – такий ось забавний парадокс. Насправді ж, все це – диспенсери (хіба що помпи до цієї групи не належать). Розглянемо детальніше їхні види.

      

      Простий диспенсер      

      Оскільки вся «слава» складних багатофункціональних пристроїв дісталася кулерам, диспенсерами часто називають прості і компактні роздавальники води, які ніяк її не обробляють, а просто дозволяють зручно і швидко набрати. Невеликий пристрій розміром із середньостатистичний квітковий горщик, у якого є краник з клапаном – приблизно так виглядає простий диспенсер. Придбати його можна у компанії-постачальника, в якій ви купуєте воду.

      Бутель з водою в такий диспенсер встановлюється зверху, горлечком вниз, як і у випадку з популярними моделями кольорів. Для диспенсеров існують також спеціальні підставки – зручні і красиві. Це оптимальний варіант для будинку – такий девайс займає набагато менше місця, ніж стандартний кулер, а воду подає швидше, ніж ручна помпа, і тихіше, ніж електрична.

      

      Кулери      

      До цього класу відносять пристрої, які не тільки подають воду, але і можуть мати функції нагріву, охолодження і газації. Кулер може бути підлоговим і настільним, з верхнім та нижнім завантаженням – вибір залежить від особистих уподобань і бажаного цінового діапазону.

      

      Пуріфайери      

      Існують диспенсери для водопровідної води – вони очищують її, роблячи придатною для пиття (to purify – очищувати). Деякі моделі оснащені також функціями нагрівання та охолодження. Але для установки пуріфайера необхідно проводити попередній аналіз водопровідної води, щоб вибрати оптимальну систему фільтрації. З огляду на те, що якість води може несподівано змінюватися, такий спосіб очищення не завжди ефективний.

      

      Водораздатчики      

      У районах, де по трубах подається вода питної якості, популярні диспенсери-водороздавальники. Вони не очищують воду, але можуть її гріти або охолоджувати. Такі пристрої можуть також використовуватися в квартирах, де встановлена очисна система зворотного осмосу.

      Такого роду диспенсери непопулярні, оскільки зазвичай ні первинна очистка, ні системи зворотного осмосу не дають задовільного результату. Вода все одно залишається жорсткою і несмачною, навіть якщо в ній немає домішок або мікробів, тому люди частіше замовляють воду в бутлях.

      

      Яку модель вибрати?      

      Вибір диспенсера залежить від безлічі факторів, крім ціни – площі кухні, технічних вимог, особистого комфорту. Скажімо, якщо у вас є діти, краще вибирати прості в експлуатації і міцні моделі. Якщо вам важко зробити вибір, ви можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцями компанії «Водолій» – ми займаємося не лише доставкою води, але і установкою відповідного устаткування. Наші експерти підкажуть, який диспенсер найкраще вам підійде, виходячи з бюджету та інших побажань.