Драйвова та ароматна... Що може бути краще за каву?

Хтось нашвидкуруч заварює пакетик «3 в 1», збираючись на роботу, а хтось спеціально встає раніше, щоб змолоти каву в зернах і зварити її в турці; хтось на бігу купує велику склянку латте в кав'ярні, а хтось заварює американо вже на роботі, дзижчачи кавоваркою, що вітає прихід нового трудового дня. Багато хто починає свій ранок з кави, і охоче підбадьорюють нею себе протягом дня. Кислувато-терпкий еспрессо, ніжний капучіно, солодкий мокко – все ми любимо різну каву, і не тільки за смак.

      Чому кава бадьорить?      

      Найбільш відома властивість кави – бадьорість, яку вона надає. За це відповідає речовина під назвою кофеїн – міститься вона також і в чаї, і навіть в шоколаді, але в меншій концентрації. Молекули кофеїну за своєю структурою схожі на адреналін – гормон, яка виробляється наднирковими залозами людини, і забезпечує всі якості, необхідні для виживання в екстремальній ситуації: м'язовий тонус, загострену увагу, хорошу реакцію, ясне мислення. У стані спокою адреналін теж виробляється, але в невеликій кількості, і просто підтримує організм протягом дня, а різкий його сплеск розкриває «надможливості».

      Щось подібне відбувається і при вживанні кави, оскільки кофеїн впливає на ті ж рецептори в мозку, що й адреналін. Невелика порція кофеїну допомагає сконцентруватися на потрібних задачах, швидше і чіткіше думати, ефективніше виконувати фізичні вправи, велика – робить те ж саме, але сильніше.      

      Неочевидні переваги кави

      Крім бадьорості, кофеїн володіє і іншими позитивними ефектами, про які говорять значно рідше. Зокрема:

      • стимулює травлення;

      • виводить надлишки рідини;

      • підвищує артеріальний тиск (актуально для гіпотоніків);

      • допомагає контролювати апетит.

      Крім кофеїну, кава містить органічні кислоти, які нейтралізують дію вільних радикалів і тим самим запобігають передчасному старінню. Звичайно, все це стосується тільки якісної кави в зернах – додому краще купувати саме таку.      

      Протипоказання і запобіжні заходи      

      Щоб бадьорість від кави не зіграла з вами злий жарт, намагайтеся не пити її в другій половині дня, інакше може навідатися безсоння. При гіпертонії краще зовсім уникати цього напою, або купувати продукт без кофеїну. Людям з гастритом, колітом і виразковою хворобою також не слід налягати на каву.

      А щоб не зіткнутися з неприємною ситуацією, коли кава вдома закінчується в найбільш невдалий момент, можна замовити каву з доставкою – в нашому асортименті є зернова, мелена та розчинна, на будь-який смак.