Користь і переваги артезіанської води

З реклами ми часто чуємо про користь артезіанської води, але мало хто може відразу пояснити, чим вона відрізняється від будь-якої іншої, крім походження. Тим часом, суперечки про неї в медичному середовищі не припиняються ще з ХІХ століття. Давайте розберемося, в чому особливість артезіанської води і чим вона корисна. –

Що таке артезіанська вода?

Природні води діляться на три типи: поверхневі, ґрунтові і артезіанські. Перші – це моря і океани, річки і струмки, озера, болота і т. д. Ґрунтові води залягають на глибині 5-10 м – саме вони виходять на поверхню у вигляді джерел, і для доступу до них викопують криниці, встановлюють насоси. Артезіанські води знаходяться на глибині від 100 до 300 м, і рухаються під тиском: щоб дістатися до них, не потрібен насос або колодязь – потрібно лише пробурити свердловину, і вода буде виходити сама.

Користь і переваги артезіанської води

У чому переваги артезіанської води?

Про те, що поверхневі води не завжди придатні для пиття, знають навіть діти. У прісній воді може бути бруд, шкідливі мікроорганізми і паразити, деякі з яких не гинуть навіть після кип'ятіння. Ґрунтові води вважаються відносно безпечними, але і в них може бути пісок, земля, бактерії. Хоча ризик отруєння водою з джерела або колодязя набагато нижче, ніж річковою водою, її все одно не рекомендується вживати без попередньої теплової обробки.
Артезіанська вода абсолютно чиста – в ній немає ніяких домішок, мікроорганізмів, комах та ін. Крім того, якщо поверхневі і ґрунтові води забруднюються в результаті діяльності людини (токсичними відходами, добривами і т. п.), то на глибину залягання артезіанських не проникають ніякі забруднення. Така вода не залежить від змін клімату – температури повітря або опадів.
Однак, головна перевага артезіанської води – надзвичайно багатий мінеральний склад, завдяки якому вона використовується в медичній практиці, а поруч зі свердловинами будуються цілі курортні міста.

Користь артезіанської води для здоров'я

Склад артезіанської води визначають пласти земної кори, що оточують її – поступово вона насичується мінеральними речовинами. Вона містить цілий спектр мікроелементів - калій, магній, фосфор, залізо, натрій, фтор, йод, мідь і інші мінерали, співвідношення яких залежить від місця залягання вод. Перераховані речовини виконують в організмі людини безліч важливих функцій, в тому числі:
• забезпечують нормальну провідність нервових волокон, яка, в свою чергу, сприяє повноцінній роботі скелетних і гладких м'язів, серця, судин і головного мозку;
• беруть участь у синтезі гормонів;
• регулюють склад крові;
• нормалізують травлення;
• забезпечують повноцінну роботу щитовидної залози, від якої залежить здоров'я всієї ендокринної системи.
Щоб відчути результат на собі, пити артезіанську воду слід кожен день по 2-3 склянки, але деякі ефекти помітні вже після пари ковтків. Така вода - лужна, і при підвищеній кислотності стабілізує внутрішнє середовище шлунка, миттєво позбавляючи від печії та інших неприємних відчуттів у животі.

Чому краще купувати бутильовану артезіанську воду?

Нерідко артезіанська вода в первозданному вигляді може містити занадто багато солей і мінералів. У таких випадках вона не тільки має незвичний відтінок (зеленкуватий, жовтий, блакитний або коричнюватий) і специфічний запах, але й може становити небезпеку для непідготованого організму.
Бутильована артезіанська вода проходить попередню обробку, в ході якої вміст мінералів в ній знижується до значень, рекомендованих ВООЗ. Вона також додатково очищується, і на стіл до покупця потрапляє прозорою, смачною, без сторонніх запахів. Таку воду можна пити в будь-якій кількості і використовувати для приготування їжі – вона принесе одну лише користь.